19 Haziran 2013 Çarşamba

maki bitki örtüsünün kokusu..Yeni başladığım bu blog'a son bir kaç gündür ülke gündeminin yoğun olması nedeni ile yazamadım.  ülke gündemi yoğun olunca benimde işlerim fazlasıyla yoğunlaşıyor. sürekli gündemi takip ediyor ve haber alma isteği hissediyordum.

Ekran başında geçirdiğimiz sürelerde, en büyük tutkum olan yeni yerlerle ilgili, içimdeki deniz kenarı özlemi ile ilgili iki satır bir şeyler yazmak istediğimde, sanki bunun iyi bir şey olmadığını hissediyordum. Gelişmeleri takip ederken insanlar yaralanırken güzel şeyler paylaşmak bana kendimi suçlu hissettireceği için kendimi tatil bloglarını okumaktan alı koydum, geçtiğimiz aylarda gittiğim Istanbul Adalar Gezisi ve Isparta Dedegül Dağcılık Şenliği gezisini blog da yazmak yerine sürekli haberleri gelişmeleri takip etmenin daha doğru olacağını düşünüyordum.

Çünkü ülkem adına endişe duyuyorum..

Ama hayat devam ediyor ve bu gündem karmaşası, yaşanan olaylar, sürekli haber peşinde olmak, üstüne bir de geri zekalıların çalıştığı bir iş yerinde olmak insanı kaçma duygusunun getirdiği en son noktaya getiriyor..

Bütün bu gündemi ve içinde bulunduğum geri zekalı insanlardan sıyrılıp şu an olmak istediğim yer hiç görmediğim Kelebekler Vadisi - Kabak Koyu yada çok merak ettiğim Kaputaş Plajı.. 

Ya da belki de şu anda aklıma gelen, muğla yatağanı geçip bodrum yolunda ilerlemek vardı.. maki bitki örtüsünün kokusu gelmeye başlardı arabanın camından.. 

Kaç kere gittiysem hep aynı duyguyu ve yolları aşıp mısır tarlalarının kenarından geçip denizi görmenin heyecanını hissetmişimdir.. Düşünmesi bile heyecan verici..

Kelebekler vadisi ile ilgili de çok güzel bir video paylaşmıştım geçtiğimiz zamanlarda.. Cırcır böceklerinin sesi vardı.. Başınızı ağrıtsada 1-2 dakika izlemenizi tavsiye ederim..

Kaputaş plajı ise Kalkan bölgesine 6 km uzaklıkta kıyıda köşede küçük bir plajmış, maldivleri andıran bir yapısından bahsediliyor ve dalgalara karşı durması çok zevkli deniyor.. Bu yaz burayı görmek için planlarım var, umarım gerçek olur..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme