29 Temmuz 2013 Pazartesi

Günübirlik Kızılcahamam gezisi..


Ankara'da yaşayınca her zaman deniz kenarına gitmek mümkün olmuyor.. Özel sektörün eline düşmüş iseniz zaten her daim toplu izin almakta mümkün olmuyor. Durum böyle olunca günü birlik geziler tek kaçış yolu..

Günübirlik gezilerde birçok alternatif var, Amasra, Safranbolu, Kızılcahamam vb gibi yerler hemen değerlendirmeye alınır..

Geçtiğimiz haftalarda hatta aylarda Kızılcahamam için böyle bir imkan oldu ve beklediğimden çok daha güzel geçti.. Gittiğiniz zaman ister termal'de vakit geçiriyorsunuz; ister kendinizi "soğuk su milli parkı" adlı yere götürüp ruhunuzu, yeşilin onlarca farklı rengiyle, temiz çam ormanları havasıyla dinlendiriyorsunuz..

Soğuk Su Milli Parkını merkezde kime sorarsanız gösterir, zaten beldenin üst kısımlarında kalıyor.. Oraya gitmeden önce yiyecek içecek almak isterseniz merkezden alın zira parkın orada büfe market gibi imkanlar yok. Çekirdeğinizi kolanızı tedarik edin :)

Ayrıca çarşıdaki köfteciden köfte yemenizi öneririm. Biz 3 kişi toplamda 60 tl ödemiştik.  Köfte öncesi getirilen tereyağı ve bal'ın güzelliğine kendinizi kaptırırsanız ekmeği fazla kaçırmış oluyorsunuz ve köfte zamanı tıkanırsınız benden söylemesi.. Köfteden sonra getirilen muz çilek gibi meyveleri de yemeyi unutmayın, tadı damağınızda kalacaktır..
(sinekli köfteci) :)

Soğuk Su Milli Parkı Genel Görünüş


Değişik kuş yuvaları görmek mümkünYürüyüş yapmak ayrı bir keyif Dev karınca yuvası

Bizim gittiğimiz köfteci burası değildi ama birçok ocak başı mevcut..
Termal otellerin bazılarında havuz seçeneğide varPiknik için yol kenarlarında banklar var ama piknik için haftasonu gidecekseniz erken gitmenizi öneririm, yer bulmak sıkıntı olabiliyor. Bazı tesislerde, tesis içerisindeki orman evlerinde konaklama imkanı var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder