29 Ağustos 2013 Perşembe

2.Gün Akşamı Kaya Köy


Ölüdenizdeki ikinci günün sonunda otel oda kahvaltı olduğu için -ki en mantıklısı bu bence, Akşam yemeğini çarşıdaki yüzlerce kafe içinden birinde yiyebilirsiniz yada dolmuş ile Hisarönü beldesine gidebilirsiniz. Burası da komple cafelerden oluşan bir belde, pek fotoğraf çekmedim, bir kaç cadde düşünün akşam trafiğe kapalı ve sağlı sollu cafe, disco bar.. Fiyatlar iki taraftada 'tatil bölgesine göre' makul, sex on the beach kokteyl 12tl, patates kızartması 9 tl, hamburger 12 tl, turistlerin çok ilgi gösterdigi musakka yemeği 15 tl şeklinde örneklendirebilirim.. Gece geç saatlere kadar gidiş geliş dolmuş var. 

Akşam için bir başka alternatifiniz ise Kaya Köy'e gitmek. Ben öyle yaptım. Çok ama çok küçük bir köy ve 2-3 tane yemek yiyebileceğiniz restoran var. Tarihi bir yer olduğundan zaten az kişi geliyor kazıklayabildiğimiz kadar kazıklayalım mantığındanmıdır nedir bilemiyorum ama yediğiniz yemeğe göre ödediğiniz fiyat oldukça yüksek. Kişi başı 50 TL ye de tavuklu yemek var kişi başı 90 TL ye de tavuklu yemek var. Örneğin "şarap ile soslanmış portakallı tavuk" 45 TL, ben yedim normal bir restorandaki mantarlı tavuktan bir farkını görmedim. Şarap tadı zaten pek hissedilmiyor, yanına da 1 dilim portakal koymuşlar :) Yemek olarak tadı güzeldi ama Bu kazıklama politikası ile yakında ellerinde patlar benden söylemesi.. Kaya köyden bahsedecek olursak likya yolunun bir bölümünün buradan geçtiğine dair yön levhaları gördüm ama bu konudan çok emin değilim. Eski terk edilmiş kaya evler ve kiliseler mevcut. Fotoğraf çektirmek isteyenler sevebilir ama illa ki gezip görülecek bir yer olduğunu söyleyemem. Yanılmıyorsam yaklaşık 500 kadar Kaya ev var, birkaç kilise ama kiliseler kilitli girilmiyor. İncik boncuk satan yerler mevcut.
Akşam saatlerinde geldiğimizden dolayı Kaya köy fotoğraflarının bazıları bulanık olabilir, affola..Dolmuş ile gidecekseniz eğer saatlerini mutlaka öğrenin çünkü sınırlı saatlerde var, zor durumda kalabilirsiniz. Ayrıca Gemiler adası ve diğer birkaç turistik yere de buradan geçiş yapabilirsiniz.

2. günün akşamınıda kaya köyde değerlendirerek burayıda görmüş oldum ve Ölüdeniz'e geri döndüm. Yarın erken kalkmak lazım, güzel bir safari jeep beni bekliyor olacak..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme